Keşfet

Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.

Başlangıç için bas gitar önerisi.

furkantelli

Yeni Üye
Solist
Herkese merhaba. Yavaş yavaş kayıtlarım için, keyif için bas gitar çalmaya başlamak istiyorum. Genel olarak yumuşak müzikler çalışıyorum. Yani soundu çok güçlü olmayan müzikler diyebilirim. Tok ve anlaşılır bir ton istiyorum. Bütçem ise maksimum 1500 TL. Bu şartlar da başlangıç için hangi bas gitarı önerirsiniz? Sıfır alacak bütçem ne yazık ki yok. O yüzden bu bütçenin üzerine çıkamayacağım. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Herkese merhaba. Yavaş yavaş kayıtlarım için, keyif için bas gitar çalmaya başlamak istiyorum. Genel olarak yumuşak müzikler çalışıyorum. Yani soundu çok güçlü olmayan müzikler diyebilirim. Tok ve anlaşılır bir ton istiyorum. Bütçem ise maksimum 1500 TL. Bu şartlar da başlangıç için hangi bas gitarı önerirsiniz? Sıfır alacak bütçem ne yazık ki yok. O yüzden bu bütçenin üzerine çıkamayacağım. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Öncelikle merhaba. Tonun parmakta olduğunu belirtmem gerekiyor. Elindeki enstrumanı istediğin her şekilde çalmanı sağlayacaktır. Bunun ile birlikte alınabilir basları şöyle bir sıralayayım istiyorum.
Schecter SGR C4 - C5 (4 Telli - 5 Telli)
Ibanez Gio GSR180 GSR200
Cort Action Serileri
Cort GB Serileri
Yamaha RBX 374-375 (4 Telli - 5 Telli)
Sx SJB62

• Beğen
Tepkiler: art
Bas gitar çalmak istiyordum başta çok zorlandım çalması zor ritim tuturmak gerekiyor sorun hem ritimde hemde elde ritime göre çalmak gerekiyor iyi bir müzik kulağında olması lazim🙏

Ya ben bu aralar bağlamadan cok gitara merak sardım aslında varya her müzik aleti benim icin cok değerlidir hepsinden ayri bir güzellik çıkıyor merak lazim aşk lazim her is gibi müzik aletide calmak

Merhabalar yıllardır keyif aldığım bir çalgı türü olan bas gitar kullanımı benim için keyiften öte bir yaşam tarzı haline geldi istediğiniz tonda ve tarzda bas gitarı 1500 lira civarı Bence bayağı iyi orta seviyede alınabilir teşekkürler

Merhabalar ben de bu ailenin bir Ferdi olduğum için öncelikle mutlu olduğumu belirtmek isterim başlangıç için hangi bas gitarı önerme konusuna gelince pek bilgi sahibi değilim ama burada çeşitli yazı dizilerinden Anladığım kadarıyla çok bilgili arkadaşlar var sorunuzun cevabına erişebileceğiniz muhakkak teşekkür ederim

Bas gitar çalmak istiyordum başta çok zorlandım çalması zor ritim tuturmak gerekiyor sorun hem ritimde hemde elde ritime göre çalmak gerekiyor iyi bir müzik kulağında olması lazim🙏
Bende öncelikle ilkokul sıralarında merdiven altı diye tabir edeceğimiz bir yerde basladim. Sonrasında gittikçe büyüyen tutku oldu bende. Hayatıma neşe katan ensturman imla cok mutluyum

Aynen katılıyorum, bas gitar notaları yeni öğrenen biri için en kolay enstrumanlardan biri, telli çalgılar benim şahsen en az zorlandığım tam öğrenemeyen bile şarkı çalabildiğin tarzda bir enstrüman.Yeni başlayacaklar tellikerden bas gitarı ben de tavsiye ederim.

Öncelikle merhaba. Tonun parmakta olduğunu belirtmem gerekiyor. Elindeki enstrumanı istediğin her şekilde çalmanı sağlayacaktır. Bunun ile birlikte alınabilir basları şöyle bir sıralayayım istiyorum.
Schecter SGR C4 - C5 (4 Telli - 5 Telli)
Ibanez Gio GSR180 GSR200
Cort Action Serileri
Cort GB Serileri
Yamaha RBX 374-375 (4 Telli - 5 Telli)
Sx SJB62
Enstrümanın frekansları sağlıklı iletebilmesi için bir takım etmenler vardır. Ağaç, manyetik, devre, hardware, cila işçilik gibi.. 1500 TL fiyat skalasında Yamaha, SGR by Schecter ve Sx’ler bu konuda fiyat/performanstır. Diğer bas gitarlar alınmaz değil ancak öncelikli tercih bu baslar olabilir.

• Beğen
Tepkiler: art
Enstrümanın frekansları sağlıklı iletebilmesi için bir takım etmenler vardır. Ağaç, manyetik, devre, hardware, cila işçilik gibi.. 1500 TL fiyat skalasında Yamaha, SGR by Schecter ve Sx’ler bu konuda fiyat/performanstır. Diğer bas gitarlar alınmaz değil ancak öncelikli tercih bu baslar olabilir.
Teşekkürler Metehan bey. Konuya katkınız harika. Umarım herkes için faydalı olur.

Konuyu kimler okuyor

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.