• Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

    Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.

    Uyarı

    Lütfen üye olduktan sonra E-postanızı kontrol ediniz!

Başlangıç için darbuka önerisi.

okangelal

Yeni üye
Katılım
23 Eki 2021
Mesajlar
14
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Konum
İstanbul
Merhabalar. Güzel sanatlar lisesine yeni başlamış yeğenim için darbuka hediye edeceğim. Başlangıç seviyesin de darbuka yeterli olacaktır. Okula ana çalgısı gitar ama vurmalı çalgıları çok seviyor. Bu yüzden darbuka satın almak istiyorum. Hangi marka önerirsiniz? Fikirlerinizi bekliyorum.
 

f4tih

Akustik Gitar
Solist
Katılım
23 Ocak 2022
Mesajlar
25
Çözümler
1
Tepkime puanı
17
Puanları
0
Konum
Sakarya
Selamlar,

Anladığım kadarıyla bir öğrenci darbukası istiyorsunuz. Eğer paranız varsa çömlek darbukaları öneririm. Bütçe o kadar yüksek değilse, bass'ları ve tek'leri tam, net ve tok duyabildiğiniz bir darbuka seçmelisiniz.

Bu noktada markası ya da dış görünüşü çokta mühim değil. Sesleri ne kadar güçlü verebildiği önemli. Önerim, çevrenizde -varsa- bir kaç müzisyenin tavsiye ettiği bir müzik markete gidip canlı olarak test edip öyle satın almak. Hatta yine eğer varsa bir perküsyoncu tanıdığınız, onunla gidip test etmek çok işinize yarayacaktır, kazıklanmamak için.
 
Üst