• Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

    Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.

    Uyarı

    Lütfen üye olduktan sonra E-postanızı kontrol ediniz!

Dumbledor ve Hüsnünün, Ölüm Müziği Benzerliği

art

Yönetici
Keman
Piyano
Katılım
18 Eki 2021
Mesajlar
55
Çözümler
1
Tepkime puanı
31
Puanları
0
ilk farkettiğim zaman şok olduğum tespittir. hem harry potter hayranı hem de arka sokaklar severi bir kişilik olarak, hem gurur duydum hem de çok güldüm .d

harry potter melez prens filmini izleyenler iyi hatırlar, severus snape dumbledore'u öldürdükten sonra herkes dumbledore'un cesedinin başına gidiyor. orada bir müzik çalıyor dumbledore's farewell. bu müziği gerçekten çok seviyorum. her duyduğumda hüzünlenerek dinliyorum. ayrıca hüsnün vurulma sahnesinde de çok üzülüyorum. orada da çalan müzik, hüsnün vurulma sahnesi müziğidir.

bir gün yine dumbledore'un ölüm sahnesini izliyorum. tabi bir yandan da müziğini. bir şey farkettim. acayip bir şekilde çok dinlediğim bir müziğe benziyor. sonra biraz düşündükten sonra hüsnün vurulma sahnesi müziği aklıma geldi. tonal olarak aklımda çok fazla kalmıştı bu müzik. çünkü çok dinlemiştim :d iki müziği de açtıktan sonra bir ne göreyim, tonlarından tutun temaya kadar her şey aynı. o anda anladım iki müzikte benim için çok önem arz ediyor. dolayısıyla gerçekten çok şaşırdığım bir anımdır.

merak edenler için bir kaç bilgi;

- harry potter ve melez prens 2009 yılında yayınlandı.
- hüsnünün vurulma sahnesi müziği 2012 yılında yayına girmiş.
 
Üst