Keşfet

Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.

Gitarda Tab Nedir? Tab Nasıl Okunur?

Gitarda tab nedir? Gitarda tab nasıl okunur? gibi soruları bir çok defa alıyoruz. Sizlere Gitarda tab yönteminin ne olduğunu ve nasıl okunacağını anlatacağız.

Gitarda Tab Nedir?

Gitarda Tab, hızlı ve kolay şarkı öğrenmek için yeni başlayan gitaristleri eseri öğrenme hızını arttırır. Gitar tabları, hangi notaların çalınacağını, ne kadar süre çalınacağını ve hangi tekniklerin kullanılacağını göstererek müzik notasyonu ile benzerlikleri paylaşır. Ancak standart müzik notasyonu ile karşılaştırıldığında, gitar tabları ciddi bir avantaj sunar. Çünkü gitarınızdaki notaları nerede çalacağınızı gösterir.

Bu, özellikle gitarın aynı notaları çalmak için birçok farklı yere sahip olması nedeniyle kullanışlıdır. Bu nedenle, gitar tablarını anlamak özellikle yeni başlayanlar için yararlıdır ve öğrencilerin geleneksel müzik notasyonunu okumayı öğrenmek zorunda kalmadan gitar çalmayı öğrenmelerini sağlar.

Gitar Tabları İle Öğrenim Neden Daha Kolay?

Çünkü size hem akorları hem de tek notaları gösterebilir. Bu da en sevdiğiniz şarkıları öğrenmenin en hızlı yoludur. Gitar tablarının nasıl okunacağını bilmek, gitarınızdaki dizeleri ve perdeleri bulmaktan başka herhangi bir özel bilgi gerektirmediğinden, öğrenmenin daha kolay bir yolu da olabilir.

Gitar Tabları Nelerdir?

Gitar tabları, bir şarkıdaki notaların görsel temsilidir. Standart gitar sekmesi altı yatay çizgiden oluşur ve her satır gitardaki altı dizeyi temsil eder. Gitar sekmesine yukarıdan aşağıya bakarken, üst satır yüksek E dizesini (en ince dize) ve ardından B, G, D, A ve düşük E dizelerini (en kalın dize) temsil eden satırları temsil eder.

Bu aynı zamanda gitarınızı tutarken aşağıya bakarken tellerin görünümünü de yansıtır. Bu nedenle, gitar tablarını yol haritanız olarak düşünün, çünkü size şarkı öğrenmek için en hızlı rotayı sağlayacaktır.

Örnek Bir Gitar Tabı


Nalan Tab Gitar.jpg
 

Konuyu kimler okuyor

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.