Keşfet

Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.

Cubase Rap Kaydı İçin Tavsiyeleriniz

Cubase hakkında sorunlar içi bu öneki seçiniz.

ardakamali

Aktif Üye
Elektro Gitar
Bas Gitar
Katılım
26 Eki 2021
Mesajlar
28
Selamlar. Amatör rap kaydı alıyorum. Vokalleri üst üste yerleştiriyorum. Ayrıca Autotune kullanıyorum. Ancak tam istediğim soundu çıkaramıyorum. Acaba Rap ile uğraşan var mı? Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler.
 
İstediğiniz soundu alma olayı mix & mastering işlemlerinden geçer. Bunları iyi öğrenmek lazım veya yapan birine ücret karşılığında mix yaptırırsınız o zaman işinizi görür.
 
mix ve mastering olayına ne kadar katılsam da asıl olayın lirikte bitmesinden yanayım, tabii belirtmek gerekir ben biraz eski kafa düşünüyorum. rap müzik dediğin protest olur. mix konusunda anlaşılır bir ses olması bile kâfi, yeter ki sözleri anlamlı olsun, tekrar tekrar belirteyim; asırlık saian sakulta salkım hayranıyım, düşüncelerim bundan mütevellit taraflı olabilir.
 
@f4tih eski hiphoplife net zamanlarında Günay abi parçalarını gönderdiğinde çok mutlu olurdum. Protest rap candır bana göre, sonuçta rap müzik bir isyanın, bir direnişin sembolü diyebiliriz. O nedenle kesinlikle aynı fikirdeyim.

Autotune bildiğim kadarı ile ya Da Poet ya da Rapozof kullanmıştı Türkiye'de, yanılıyorda olabilirim. İlk kullandığı zamanlarda tüm camia taşlamıştı, olayları az çok hatırlıyorum fakat şu an kullanmayan çok az mc var, maalesef. Bir masaya dahi vurup ritim yakalandığında sözler artarda sıralanmalı diye düşünüyorum. Eskiden bu işte Fatih Uslu oldukça başarılıydı şu an nasıl tam bir fikrim yok.
 

Konuyu kimler okuyor

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Neden Muzisyen.NET'e Üye Olmalıyım?

Çünkü müzisyenlerin birbirine ihtiyacı var. Eğer üye olmayı tercih ederseniz, bir çok kişiye faydanız dokunabilir. Ayrıca bir çok kişinin de size faydası dokunabilir.